WP PIVO.CZ

26. 1. 2022

WordPress pivo online #8

WordPress piva jsou tradiční a neformání setkání lidí s WordPress komunity. Typicky se koná každou poslední středu v měsíci.
Vítáni jsou všichni, kteří mají rádi WordPress stejně jako my – ať jste HTML kodér, programátor, marketér nebo správce stránek, které na WordPressu běží. Sedneme si a pohovoříme o tom, co děláte, co děláme my, proč a jak. Vyměníme si zkušenosti, znalosti i nápady na to, jak dělat něco lépe nebo jinak. Není důležité, jakou úroveň znalostí máte a zda přijdete pouze poslouchat a něco nového se dozvědět.

Protože to na fyzické WP pivo ještě nějakou dobu nevypadá, pojďte si s námi sednout alespoň virtuálně a zúčastnit se třetího online srazu české wordpressové komunity.

📢 Program (anotace níže):

– 18:30 Úvodní slovo a novinky ze světa WordPressu (Vladimír Smitka,lynt.cz)
– 18:50 Drupal nebo WordPress? (Jan Polzer)
– 19:30 Hostované platformy – WordPress.com, Webflow a Netlify CMS (Vladimír Smitka, lynt.cz)
– 20:10 “Afterparty” – call


DRUPAL NEBO WORDPRESS? (Jan Polzer)

Srovnání dvou populárních redakčních systémů od autora českých knih o Drupalu, který však rád staví weby i na WordPressu, nebojí se kódování šablon ani pluginů. Bude se snažit, aby jej po přednášce nevyobcovali z obou komunit, přesto kromě silných stránek zmíní i nedostatky obou CMS.


🖐Chcete přednášet na příštím WP pivu? Rádi vás uslyšíme, napište nám na wppivo@naswp.cz nebo se ozvěte v průběhu večera.

Setkání WordPress pivo a další komunitní akce pro vás organizují dobrvolnící z NášWP.
U zrodu těchto komunitních akcí stálo studio brilo.team
Sledujte nás na sociálních sítích: